Jak začít život s Bohem?

Bůh může naplnit náš život!


Křesťanství není náboženství. Je to vztah. Vztah s živým Bohem, který touží naplnit tvůj život. Když se rozhodneš žít s Ním, On tvůj život promění. Dá ti smysl života, povede tě, získáš novou rodinu, získáš přátelství s někým, kdo tě dokonale zná a kdo tě miluje. Neznamená to, že tvůj život bude zcela perfektní, ale Bůh ti slibuje, že tě každou situací provede a nikdy tě neopustí. 

Zloděj přichází, jen aby kradl, zabíjel a hubil; já jsem přišel, aby měly život a měly ho hojnost. (Jan 10:10)

Víc o tom, jak Bůh proměnil naše životy zjistíš tady: 


Ale je tu překážka, která se nazývá hřích, a ta nás všechny odděluje od Boha.


Nikdo z nás ale není dokonalý. Každý z nás udělal něco špatného. Někdy lhal, záviděl, pomlouval... A všechno tohle nás od Boha odděluje. Možná si myslíš, že jsi dobrý člověk, že nejsi vrah, ani zloděj, že pomáháš lidem a nikomu neubližuješ. To může být všechno pravda, ale ani to nestačí. I kdyby si zalhal jen jednou v celém životě, už by mezi tebou a Bohem byla překážka.

Všichni zhřešili a postrádají Boží slávu. (Římanům 3:23)


Bůh je spravedlivý a musí každý hřích potrestat, ale zároveň nás miluje a chce s námi být.


Bůh ale touží po tom, abychom s ním měli vztah. Proto nás stvořil. Miluje tebe i mě víc, než jsme schopní chápat. Ale zároveň je svatý a dokonalý. Nesnese žádnou špatnost, žádný hřích, nic, co není svaté. 

Jako spravedlivý Bůh musí každý hřích potrestat. Všichni si zasloužíme zemřít a trpět v pekle.

Tak jak bychom my nedokonalí lidé mohli mít vztah s dokonalým Bohem? Jak to Bůh vyřešil?

Mzdou hříchu je smrt, ale darem Boží milosti je život věčný v Kristu Ježíši, našem Pánu. (Římanům 6:23)


Proto poslal Ježíše, aby za naše viny zemřel. Byl potrestán místo nás, abychom mohli mít nový a naplněný život.

Bůh poslal na Zem někoho, kdo dokázal na sebe vzít trest za nás všechny. Byl stoprocentní člověk a stoprocentní Bůh. Jediný Boží syn, Ježíš Kristus. Na rozdíl od nás, žil dokonalý život bez hříchu a nic špatného neudělal. Ale přesto byl mučený, bičovaný, probodli mu nohy i ruce a přibili ho na kříž, kde umíral mnoho hodin. Bůh na něj seslal všechen svůj spravedlivý hněv, který jsme si zasloužili ty a já. Pak zemřel, byl položen do hrobu a třetího dne vstal z mrtvých. 

A jedině díky tomu, můžeme teď my všichni přicházet k Bohu. Bez Ježíšovi smrti na kříži, by to nebylo možné.

Neboť tak Bůh miluje svět, že dal [svého] jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný. (Jan 3:16)


Můžeš začít osobní vztah s Bohem ještě dnes!



Tak co teď? Ježíš se obětoval, tak jsme v pohodě, ne? Ne tak docela. Nestačí to vzít jen jako informaci a nic s tím neudělat. Je třeba tomu uvěřit. Pokud tomu věříš, pokud ve svém srdci víš, že tohle je pravda, je třeba udělat dvě věci:

1. Vyznat, že jsi hříšný/á a potřebuješ odpuštění.

2. Pozvat Ježíše, aby se stal tvým Pánem.

A to můžeš udělat velmi jednoduše. Stačí to Bohu říct v modlitbě.

Pane Ježíši, věřím, že jsi Boží syn, že si za mě zemřel na kříži a že si vstal z mrtvých. Odpusť  mi moje hříchy i to, že jsem Tě neznal/a. Vstup do mého života a staň se jeho Pánem. Od dnešního dne tě chci následovat. Amen.