
Jak začít život s Bohem?

Bůh může naplnit náš život!
Křesťanství není náboženství. Je to vztah. Vztah s živým Bohem, který touží naplnit tvůj život. Když se rozhodneš žít s Ním, On tvůj život promění. Dá ti smysl života, povede tě, získáš novou rodinu, získáš přátelství s někým, kdo tě dokonale zná a kdo tě miluje. Neznamená to, že tvůj život bude zcela perfektní, ale Bůh ti slibuje, že tě každou situací provede a nikdy tě neopustí.
Zloděj přichází, jen aby kradl, zabíjel a hubil; já jsem přišel, aby měly život a měly ho hojnost. (Jan 10:10)
Víc o tom, jak Bůh proměnil naše životy zjistíš tady:

Ale je tu překážka, která se nazývá hřích, a ta nás všechny odděluje od Boha.
Nikdo z nás ale není dokonalý. Každý z nás udělal něco špatného. Někdy lhal, záviděl, pomlouval... A všechno tohle nás od Boha odděluje. Možná si myslíš, že jsi dobrý člověk, že nejsi vrah, ani zloděj, že pomáháš lidem a nikomu neubližuješ. To může být všechno pravda, ale ani to nestačí. I kdyby si zalhal jen jednou v celém životě, už by mezi tebou a Bohem byla překážka.
Všichni zhřešili a postrádají Boží slávu. (Římanům 3:23)

Bůh je spravedlivý a musí každý hřích potrestat, ale zároveň nás miluje a chce s námi být.
Bůh ale touží po tom, abychom s ním měli vztah. Proto nás stvořil. Miluje tebe i mě víc, než jsme schopní chápat. Ale zároveň je svatý a dokonalý. Nesnese žádnou špatnost, žádný hřích, nic, co není svaté.
Jako spravedlivý Bůh musí každý hřích potrestat. Všichni si zasloužíme zemřít a trpět v pekle.
Tak jak bychom my nedokonalí lidé mohli mít vztah s dokonalým Bohem? Jak to Bůh vyřešil?
Mzdou hříchu je smrt, ale darem Boží milosti je život věčný v Kristu Ježíši, našem Pánu. (Římanům 6:23)

Proto poslal Ježíše, aby za naše viny zemřel. Byl potrestán místo nás, abychom mohli mít nový a naplněný život.
Bůh poslal na Zem někoho, kdo dokázal na sebe vzít trest za nás všechny. Byl stoprocentní člověk a stoprocentní Bůh. Jediný Boží syn, Ježíš Kristus. Na rozdíl od nás, žil dokonalý život bez hříchu a nic špatného neudělal. Ale přesto byl mučený, bičovaný, probodli mu nohy i ruce a přibili ho na kříž, kde umíral mnoho hodin. Bůh na něj seslal všechen svůj spravedlivý hněv, který jsme si zasloužili ty a já. Pak zemřel, byl položen do hrobu a třetího dne vstal z mrtvých.
A jedině díky tomu, můžeme teď my všichni přicházet k Bohu. Bez Ježíšovi smrti na kříži, by to nebylo možné.
Neboť tak Bůh miluje svět, že dal [svého] jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný. (Jan 3:16)

Můžeš začít osobní vztah s Bohem ještě dnes!
Tak co teď? Ježíš se obětoval, tak jsme v pohodě, ne? Ne tak docela. Nestačí to vzít jen jako informaci a nic s tím neudělat. Je třeba tomu uvěřit. Pokud tomu věříš, pokud ve svém srdci víš, že tohle je pravda, je třeba udělat dvě věci:
1. Vyznat, že jsi hříšný/á a potřebuješ odpuštění.
2. Pozvat Ježíše, aby se stal tvým Pánem.
A to můžeš udělat velmi jednoduše. Stačí to Bohu říct v modlitbě.

